Dodatek energetyczny? Już możesz się ubiegać!

2 stycznia 2014, 13:56

Nowy rok rozpoczynamy od istotnej informacji dotyczącej świadczeń, o które mogą starać się mieszkańcy naszego miasta. Od 1 stycznia 2014 r. osoby, którym przyznano dodatek mieszkaniowy, mogą również ubiegać się o zryczałtowany dodatek energetyczny.

Z początkiem roku wprowadzono zmiany do ustawy mówiącej o prawie energetycznym. W świetle nowo obowiązujących przepisów odbiorcy, którym wcześniej przyznano dodatek mieszkaniowy, mogą również starać się o zryczałtowany dodatek energetyczny. Osoba ubiegająca się o dodatek powinna także być stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej, zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym oraz zamieszkiwać w miejscu dostarczania energii elektrycznej.

Wysokość dodatku energetycznego obowiązującą od 1 stycznia 2014 r. do 30 kwietnia 2014 r. kształtuje się w sposób następujący: dla gospodarstwa domowego prowadzonego przez osobę samotną - wynosi 11,36 zł na miesiąc, składającego się z 2 do 4 osób - wynosi 15,77 zł na miesiąc, składającego się z co najmniej 5 osób - wynosi 18,93 zł miesięcznie.

Dodatek energetyczny przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji, na wniosek odbiorcy. Do wniosku należy dołączyć kopię umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej.

Wnioski o przyznanie dodatku energetycznego można składać już w styczniu br. w Wydziale Gospodarki Komunalnej - w Referacie Lokalowym przy ul. Dwornickiego 5.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami: 32 618 17 56, 32 618 17 57.