Niebawem ruszy przebudowa ul. Dąb

27 maja 2014, 08:54

Modernizacja dróg gruntowych we wszystkich osiedlach Jaworzna to nie jedyne duże zadanie wykonywane przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów. W tym roku MZDiM zrealizuje także projekt dotyczący I etapu kompleksowej przebudowy ulicy Dąb w Jeleniu.

- Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Pawła Silberta w tym roku rozpocznie się przebudowa ul. Dąb. Rozpoczynamy właśnie procedurę przetargową na wykonanie I etapu kompleksowego remontu tej ulicy, który będzie prowadzony od granic miasta z Chełmkiem do oczyszczalni ścieków - wyjaśnia dyrektor MZDiM Paweł Bednarek.

W ubiegłym roku MZDiM zlecił wykonanie projektu przebudowy ul. Dąb na odcinku od przepustu na potoku Byczynka do granic miasta. Zakres  remontu obejmuje wymianę nawierzchni jezdni, budowę chodników oraz wjazdów do posesji, budowę kanału teletechnicznego oraz przebudowę oświetlenia ulicznego. Projekt wykonała firma Pylon z Katowic.

Wybrany w przetargu wykonawca rozpocznie prace w okresie wakacyjnym i powinien zakończyć je początkiem 2015 roku. Wartość realizacji całego zadania oscyluje wokół kwoty 7 mln. zł brutto.