Jaworznicka sieć szerokopasmowa wyróżniona

13 czerwca 2014, 09:00

fot. www.facebook.com/miastawinternecie

Konferencja "Miasta w Internecie" to coroczne spotkanie liderów e-rozwoju sektora publicznego oraz forum wymiany informacji o krajowych i europejskich dobrych praktykach i doświadczeniach w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego. W dniach 11-13 czerwca trwa 18. edycja tego wydarzenia. Wczoraj, podczas gdańskiej imprezy, Jaworzno zostało uhonorowane wyróżnieniem w konkursie "Złota @ 2014 - Samorządowy Lider Szerokopasmowego Internetu".

Tegoroczna Konferencja jest wyjątkowa z wielu względów. Najważniejszy to rozpoczęcie w 2014 r. nowej perspektywy finansowej UE. Warto zatem zastanowić się i wraz z zaproszonymi ekspertami znaleźć odpowiedzi na kluczowe pytania: Czy jesteśmy do niej przygotowani? Jakie projekty zaproponujemy do realizacji? Czy mamy w głowach kontynuację, czy przełom w dotychczasowej praktyce cybertransformacji kraju? W Konferencji biorą udział m.in. prof. Danuta Hübner – przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego, dr Rafał Trzaskowski – minister administracji i cyfryzacji i Joanna Kluzik-Rostkowska – minister.

Konferencja jest także okazją do podsumowania projektów dotyczących cyfryzacji, które były zrealizowane przez samorządy w latach ubiegłych. Najlepsze inwestycje zostały docenione i nagrodzone w konkursie o "Złotą @". Komisja konkursu za najlepszy uznała projekt „Łęczna, Wirtualne powiaty. Budowa społeczeństwa informacyjnego na Lubelszczyźnie. Etap III." Jurorzy zwrócili także uwagę na projekt: "Jaworzno, Rozwój Społeczeństwa Informacyjnego w Zagłębiu Dąbrowskim – Miasto Jaworzno" przyznając nam wyróżnienie. Dyplom i gratulację odebrał w środę - 11 czerwca naczelnik Wydziału Informatyki UM Tomasz Bochenek. Jury przyznało także nagrody w kategorii "Lider Cyfrowej Administracji". W kategorii gmin miejskich zwyciężył Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, natomiast w kategorii powiatów: Starostwo Powiatowe w Strzyżowie.

O szczegółach konferencji można przeczytać na stronie http://18.kmwi.pl.

Bieżącą relację można także śledzić na facebookowym profilu wydarzenia: www.facebook.com/miastawinternecie