Półmetek prac na Borach

16 lipca 2014, 14:12

Od stycznia na terenie osiedla Bory prowadzone są prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Inwestycja jest zaawansowana w ponad 40 procentach, a na niektórych ulicach przystąpiono już nawet do odbudowy nawierzchni. Cały kontrakt ma być zakończony w styczniu 2015 roku.

Budowa kanalizacji sanitarnej w osiedlu Bory jest częścią II Fazy projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno”. Zakres prac obejmuje budowę prawie 9 km nowej sieci kanalizacyjnej, która w dzielnicy stworzy możliwość podłączenia się  blisko 330 gospodarstwom. Wartość zadania to 6 mln zł netto, a głównym wykonawcą jest konsorcjum firm Hydromel i Buskopol.

- Obecnie szacujemy, iż kontrakt zaawansowany jest w 40 procentach. Od momentu rozpoczęcia prac, czyli w przeciągu sześciu miesięcy, wykonawca zdołał wybudować już 4 kilometry sieci sanitarnej, a w takich ulicach jak: Chrzanowska, Niecała, Rolna, Graniczna, Bielany, Stroma przystąpił do odbudowy nawierzchni - tłumaczy Sławomir Grucel z MPWiK.

Budową kanalizacji w osiedlu Bory, objęte są ulice: Bielańska, Krakowska, Byczyńska, Henryka Wieniawskiego, Stroma, Bielany, Chrzanowska, Czysta, Gęsia, Niecała, Poprzeczna, Rolna, Równoległa, Niemcewicza, Tetmajera, Duracza, Gołębia, Graniczna, Grodzka, Hetmańska, Jana Karłowicza, Jana Kasprowicza, Zakole.

Wartość II Fazy Projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna”, to ponad 63 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach POIiŚ wyniesie ponad 26,3 mln zł. Termin zakończenia wszystkich inwestycji dla drugiej części planowany jest na czerwiec 2015 roku, natomiast prace na Borach potrwają do stycznia 2015 roku.