Modernizacja osiedlowej infrastruktury

29 lipca 2014, 08:07

Miejski Zarząd Dróg i Mostów kontynuuje prace związane z remontami nawierzchni ciągów pieszych, chodników i schodów terenowych na jaworznickich osiedlach. Odnawianie infrastruktury prowadzone jest obecnie w Szczakowej oraz na Podłężu i Osiedlu Stałym, to jednak nie koniec zaplanowanych na ten rok działań.

- Lista wyznaczonych do modernizacji odcinków jest długa i obejmuje kilkadziesiąt pozycji w różnych dzielnicach miasta - wyjaśnia Nikodem Motyka z MZDiM. - Główny zakres prac obejmie wymianę mocno zniszczonych nawierzchni, które zastąpią nowe płyty chodnikowe lub kostka brukowa

W pierwszej kolejności do remontu wyznaczono te ciągi piesze, z których najczęściej korzystają mieszkańcy. Pod uwagę brano także potrzeby najmłodszych jaworznian, dlatego też w wykazie znajdują się także chodniki w pobliżu przedszkoli czy szkół. Ponadto w ramach realizacji poszczególnych zadań planuje się zainstalowanie elementów małej infrastruktury - ławeczek i koszy na śmieci, co na pewno pozytywnie wpłynie na estetykę dzielnic.

Pierwsze prace rozpoczęły się jeszcze początkiem lipca, kiedy to brygady remontowe przystąpiły do modernizacji chodnika przy ul. Kolejarzy w Szczakowej oraz ciągu pieszego na Podłężu, pomiędzy targowiskiem Manhattan a dawnym budynkiem Pewexu. Niedługo potem ruszyła przebudowa chodnika pomiędzy ulicami Sempołowskiej i Langego na Osiedlu Stałym. Natomiast w ostatnich dniach rozpoczęła się budowa chodnika, który połączy Górę Piasku z Geosferą.