Nowe parkingi na Kalinowej

22 sierpnia 2014, 10:13

Trwa budowa 130 miejsc parkingowych na Osiedlu Stałym. W ramach tego samego zadania zostaną wyremontowane także chodniki i nawierzchnie na ulicach Kalinowej, Cyprysowej i Lipowej oraz powstaną dwa nowe place zabaw.

- Budowa parkingów to odpowiedź na sygnały płynące od mieszkańców Osiedla Stałego. Myślę, że nowa infrastruktura pozwoli na pozostawianie pojazdów w komfortowych warunkach i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa - zarówno kierowców jak i pieszych - wyjaśnia zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Aktualnie trwają prace polegające na budowie miejsc parkingowych zlokalizowanych między blokami ul. Kalinowej 16, 18 i 20. Docelowo teren zostanie obsadzony zielenią, a w bliskiej lokalizacji budynków wielorodzinnych na terenie osiedla Kalinowej i Cyprysowej powstaną dwa nowe place zabaw.

Wykonawcą zadania jest firma "Drogopol - ZW" z Katowic. Planowany termin realizacji wszystkich prac to 31 marca 2015 r., jednak modernizacja w okolicach ul. Kalinowej powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Łączny koszt inwestycji pod nazwą "Przebudowa i modernizacja dróg gminnych - ul. Kalinowa i ul. Cyprysowa" to nieco ponad 4,2 mln zł.