Są pieniądze na dopłaty do przyłączy

28 sierpnia 2014, 18:24

Radni zgodzili się z propozycją prezydenta Pawła Silberta, by środki pierwotnie przeznaczone na budowę sali gimnastycznej przy SP 19 przeznaczyć na dopłaty do przyłączy kanalizacyjnych. Tym samym ponad 700 jaworznickich rodzin będzie mogło podłączyć się do nowej sieci z gminnym dofinansowaniem, a budowa obiektu sportowego na Jeziorkach - ze względu na trwające prace projektowe - ruszy już w przyszłym roku.

Aktualnie wyłoniona w przetargu pracownia projektowa z Żor przygotowuje koncepcję sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 19 w Jeziorkach. Dzięki temu budowa obiektu będzie możliwa już w 2015 roku.

- Przewidywaliśmy, że budowa sali będzie możliwa już w tym roku, jednak okazało się, że prace projektowe dla takiego obiektu wymagają czasu i potrwają do końca listopada. Nie ma zatem sensu blokować w tym roku pieniędzy przeznaczonych na budowę tego obiektu, dlatego zaproponowałem radnym przesunięcie ich na inny cel - wyjaśnia prezydent Paweł Silbert. - Bardzo cieszy mnie fakt, że zgodzili się z moją propozycją i że oba przedsięwzięcia zostaną zrealizowane.

Środki w kwocie 850 tys. zł zostały przeznaczone na zwiększenie puli dotacji do budowy przyłączy kanalizacyjnych. Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców tym dofinansowaniem przeniesienie pieniędzy wydaje się tym bardziej zasadne, iż pozostawienie ich "na paragrafie" dot. budowy sali spowodowałoby, że nie byłoby realnej możliwości wykorzystania ich w tym roku.

- Dzięki dzisiejszej decyzji budowa sali gimnastycznej została uwzględniona w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta na lata 2014 - 2024, a co najmniej taka sama pula środków przeznaczona na ten cel zostanie zabezpieczona w budżecie na 2015 r., kiedy to możliwa będzie faktyczna realizacja tego zadania - dodaje prezydent Silbert.