Komputerowy Survival - kurs dla dorosłych

5 września 2014, 11:08

fot. © karelnoppe - Fotolia.com

Miejska Biblioteka Publiczna organizuje kolejną edycję kursu komputerowego dla dorosłych pn. "Komputerowy Survival", który od wielu lat z powodzeniem wpisuję się w działalność edukacyjną jaworznickiej placówki. Szkolenia od początku cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców, a liczne grono osób, które ukończyły kurs, zapewniają o jego skuteczności. Teraz szansę nauki mają kolejni chętni - zapisy trwają!

Na kurs „Komputerowy Survival” składają się dwie grupy, ułożone według poziomów zaawansowania. Grupa pierwsza przeznaczona jest dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem. W trakcie wykładów kursanci zapoznawani są z podstawami pracy z komputerem oraz podstawami poruszania się w Internecie. Grupa ta często ma na celu przełamanie strachu kursantów przez maszyną - komputerem. Druga grupa przeznaczona jest dla osób, które znają już podstawy, ale chcą poszerzyć swoją wiedzę. Nauka skupia się w tym przypadku na zgłebianiu meandrów Internetu, który jest coraz bardziej powszechnie wykorzystywany do pracy, nauki i rozrywki.

Zapisy oraz dodatkowe informacje dostępne są w Czytelni Multimedialnej (Biblioteka Główna, I piętro) oraz pod numerem telefonu (32) 751 92 92, wewnętrzny 227. Obecna edycja kursu rozpocznie się spotkaniem organizacyjnym w środę, 24 września o godz 16:00, natomiast pierwsze zajęcia  zaczynają się w środę - 1 października w Czytelni Multimedialnej. Grupa pierwsza rozpocznie zajęcia o godz. 16:00, grupa druga o godz. 17:30. Zajęcia trwają około 1,5 godz.