Umowa na e - urząd podpisana

15 października 2014, 13:10

W miniony piątek, 10 października w Urzędzie Miejskim podpisano umowę regulującą zasady realizacji projektu „e-Urzędy – utworzenie zintegrowanego systemu wspomagania zarządzania w administracji publicznej wraz z zapewnieniem świadczenia usług drogą elektroniczną”. Wdrożeniem projektu, który prócz Urzędu Miejskiego obejmie także  pięć gmin będących partnerami w projekcie, zajmie się konsorcjum firm: Madkom S.A. i REKORD SI sp. z o.o.

Oprócz Jaworzna – Lidera Projektu, przedsięwzięcie to realizowane będzie w pięciu śląskich gminach: Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Świerklańcu, Wielowsi oraz Zbrosławicach. Ta innowacja pozwoli usprawnić pracę w poszczególnych urzędach koncentrując się na integrowaniu środowisk wewnętrznych na których pracują poszczególne urzędy oraz pozwoli na poszerzenie zakresu usług (spraw), które będą mogły być załatwiane przez obywateli drogą elektroniczną w urzędach biorących udział w projekcie.

Projekt, którego głównym celem jest poprawa jakości standardów świadczenia elektronicznych usług publicznych oraz wymiana korespondencji przez Elektroniczną Platformę Usług Publicznych, będzie realizowany do 31 sierpnia 2015, a jego wartość to: 4 052 176,00 zł z czego 85% (3 444 264,60 zł) jest  dofinansowana z Funduszy Unijnych w ramach Priorytetu V Dobre Rządzenie, Działanie 5.2 Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałanie 5.2.1. Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

ObrazekObrazek