Pojedynczy Punkt Kontaktowy

27 listopada 2014, 09:41

Osoby, które szukają porad konsumenckich lub zamierzają założyć własną działalność gospodarczą i potrzebują profesjonalnego wsparcia, powinny skorzystać z Elektronicznego Punktu Kontaktowego. Portal zawiera szereg interesujących informacji i porad prawnych, stanowiąc swoiste kompendium wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.

Pojedynczy Punkt Kontaktowy powstał przede wszystkim dla osób prowadzących lub planujących rozpocząć działalność gospodarczą, a zatem dla obecnych oraz przyszłych przedsiębiorców. Za pośrednictwem strony internetowej PPK przedsiębiorca może znaleźć szczegółowe informacje o interesującej go dziedzinie działalności gospodarczej, takie jak właściwe przepisy prawa, wymagane procedury i formalności, kontakty do organów realizujących odpowiednie procedury oraz szczegółowe instrukcje dalszego postępowania. Pojedynczy Punkt Kontaktowy oferuje pomoc przedsiębiorcom poprzez Centrum Pomocy udzielając informacji m.in. na temat obowiązujących przepisów prawa. Na pytania przedsiębiorców odpowiadają konsultanci oraz eksperci z właściwych urzędów administracji publicznej oraz instytucji otoczenia biznesu.

Na stronie www.biznes.gov.pl przedsiębiorcy znajdą szczegółowe porady jak otworzyć firmę o konkretnym profilu działalności, jak ją prowadzić lub ewentualnie zamknąć. Witryna zawiera także szereg porad dla obywateli, edukując ich m.in. z zakresu ogólnych praw konsumenta i wskazując instytucje zajmujące się ochroną tych praw.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.biznes.gov.pl oraz na facebookowym profilu ePK: www.facebook.com/eugopl.