Inwestycje na Osiedlu Stałym

9 lutego 2015, 15:53

Wiosną powinien rozpocząć się duży remont na Osiedlu Stałym. Nowy wygląd oraz jakość zyskają jezdnie, ciągi piesze, parkingi oraz tereny przyległe do ulic Wita Stwosza i Inwalidów Wojennych.

Dokumenty umożliwiające rozpoczęcie procedury przetargowej na realizację inwestycji na Osiedlu Stałym podpisał pod koniec ubiegłego tygodnia Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki, a przetarg ogłoszono w poniedziałek - 9 lutego. Zakres robót wskazanych w zamówieniu obejmuje przebudowę i roboty remontowe ul. Wita Stwosza i ul. Inwalidów Wojennych w zakresie budowy konstrukcji drogi wraz z wymianą nawierzchni asfaltowych, budową zjazdów publicznych, chodników, miejsc parkingowych i zagospodarowania terenu.

- Inwestycja planowana na Osiedlu Stałym to kolejny element "wchodzenia w dzielnice" - wyjaśnia prezydent Starzycki. - Dzięki niej zdecydowanie poprawią się warunki komunikacyjne na remontowanych trasach, a otoczenie budynków mieszkalnych, Szkoły Podstawowej nr 5 i Młodzieżowego Domu Kultury nabierze nowej jakości.

Termin zakończenia prac wyznaczono na 30 listopada 2015 roku. Program funkcjonalno - użytkowy, na podstawie którego będą prowadzone roboty budowlane dla zadania pn. Modernizacja ul. Wita Stwosza i ul. Inwalidów Wojennych, opracowało biuro projektowe Drocad Sp.z o.o.