Rusza rozbudowa plant

7 kwietnia 2015, 14:23

Rozpoczynają się prace związane z kolejną fazą tworzenia jaworznickich plant w rejonie galerii Galena, przy Placu Górników. W związku z planowanymi robotami od środy - 8 kwietnia przestanie funkcjonować tymczasowy parking, przy budynku Urzędu Miejskiego.

Miejsca postojowe dla około 50 samochodów były tymczasowym sposobem wykorzystania terenu przyszłego parku, który powstaje w miejscu byłej kopalni Kościuszko, w sąsiedztwie galerii handlowej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony jest w całości na Planty i prace nad zagospodarowaniem tej części nieruchomości właśnie się rozpoczynają.

- W tym tygodniu przystępujemy do prac, które będą polegały na deniwelacji terenu, do jego docelowego kształtu - wyjaśnia Marcin Tosza z wydziału Inwestycji Miejskich. - Przestrzeń zajmowana obecnie przez auta będzie podniesiona o ponad dwa metry, poprzez nawiezienie dodatkowej ziemi. Prace potrwają około miesiąca.