Turbo-Tec partnerem CKP

27 kwietnia 2015, 13:54

Zapewnienie uczniom dostępu do najnowszych technologii oraz umożliwienie im nabywania wiadomości i umiejętności zawodowych w oparciu o swoje zasoby techniczne i warsztatowe to główne założenia porozumienia zawartego pomiędzy Centrum Kształcenia Praktycznego a firmą Turbo-Tec. Zawarcie umowy partnerskiej z kolejnym podmiotem gospodarczym to krok w kierunku dalszego rozwój CKP i szansa na jeszcze lepszą edukację jaworznickiej młodzieży.

Turbo-Tec to jedna z największych niezależnych firm w Europie, specjalizująca się w profesjonalnej regeneracji turbosprężarek oraz układów zasilania paliwem silników diesla. Dysponując najnowocześniejszym parkiem maszynowym do regeneracji turbosprężarek i układów wtryskowych, wysoko wykwalifikowanym personelem oraz dzięki restrykcyjnym procedurom i technikom naprawczym, firma oferuje produkty spełniające najwyższe standardy jakościowe i techniczne. Wysokiego notowania Turbo-tec'a sprawił, że w ubiegłym roku firma została włączona do elitarnego grona sieci Bosch Diesel Center oraz autoryzowanych serwisów VDO.

- Cieszę się, że uczestnicząc w podpisaniu porozumienia, miałem okazję odwiedzić siedzibę firmy Turbo-Tec, bo to przykład świetnie i odważnie zarządzanej, a przez to prężnie rozwijającej się, firmy, która jest liderem swojej branży. Jestem pod dużym wrażeniem! - podkreśla Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Cieszy także fakt, że zarząd firmy patrzy perspektywicznie na swoją działalność w Jaworznie i włącza się w kształcenie naszej młodzieży.

Bogate doświadczenie firmy Turbo-Tec, profesjonalnie wykwalifikowana kadra pracowników oraz korzystanie z najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych to znakomita "baza" dla młodych ludzi do zdobywania nowych umiejętności. Dzięki podpisanemu porozumieniu uczniowie kierunków: technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych będą mieli okazję nie tylko do uzyskania odpowiednich kwalifikacji i wiedzy technicznej ale także docelowo do zatrudnienia w firmie Turbo-Tec.

- Nasza firma nastawiona jest na dynamiczny rozwój, dlatego bardzo zależy nam na pozyskiwaniu wykwalifikowanej kadry pracowniczej, o którą wcale nie jest łatwo na obecnym rynku pracy - wyjaśnia prezes zarządu Turbo-Tec Konrad Kozieł. - Możliwość uczestnictwa w kształceniu młodych ludzi jest dla nas świetną szansą na przygotowanie potencjalnych pracowników na potrzeby naszej firmy, dlatego najlepsi absolwenci Centrum Kształcenia Praktycznego będą mogli liczyć nawet na zatrudnienie w Turbo-Tec'u.

Warto przypomnieć, że Centrum Kształcenia Praktycznego to jedyne w Jaworznie miejsce w pełni wyposażone i przygotowane do nauki zawodu. Podstawowym zadaniem CKP jest kształcenie kadry technicznej potrzebnej na lokalnym rynku pracy, a bardzo ważna jest przy tym współpraca z przedsiębiorstwami działającymi na terenie miasta. Pierwszym partnerem CKP były Zakłady Remontowe Energetyki, dwa lata temu placówka rozpoczęła oficjalną współpracę z firmą Europartner sp. z o.o. Od piątku - 24 kwietnia 2015 r. - nowym partnerem CKP została także firma Turbo-Tec. Porozumienie dotyczące współpracy podpisał prezes firmy Konrad Kozieł oraz dyrektor CKP Tomasz Łakomski, a sygnatariuszem umowy był Prezydent Miasta Paweł Silbert.

- Kształcenie kadry technicznej jest zadaniem niezmiernie trudnym i złożonym - mówi Tomasz Łakomski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego. - Biorąc pod uwagę sam proces nabywania kwalifikacji zawodowych, dostęp do wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii oraz poziom umiejętności nauczycieli, istotą sprawnego funkcjonowania CKP jest bez wątpienia nawiązywanie współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami i firmami.

Czy dokładnie zajmuje się firma Turbo-Tec można zobaczyć tutaj: