Wiosenne prace MZDiM

11 maja 2015, 10:49

Wiosna w Jaworznie obfituje w prace remontowe, prowadzone w dzielnicach. Miejski Zarząd Dróg i Mostów już w marcu rozpoczął działania, dzięki temu cześć inwestycji dobiega już końca, co z kolei pozwala na prowadzenie robót na kolejnych ulicach.

Najpierw, ekipy remontowe pojawiły się na Cezarówce Górnej, gdzie nową nawierzchnię zyskał spory, bo prawie 600 metrowy, odcinek jezdni. W tej części miasta oraz na Jeziorkach remonty zakończyły się już na ul. Dożynkowej i Drzymały, gdzie zostały wyasfaltowane gruntowe nawierzchnie ulic. Obecnie trwają prace nad kolejną gruntówką - ul. Sasanek. Ponadto w Jeziorkach trwa remont chodnika przy ul. Kasztanowej.

Z kolei na Cezarówce Dolnej wyremontowany został 200 metrowy odcinek jezdni, a obecnie realizowana jest również, w ramach bieżącego utrzymania, wymiana nawierzchni ul. Żukowa w Byczynie. W Jeleniu natomiast realizowane jest zadanie związane z remontem ul. Dąb. Wiele prac związanych z modernizacją dróg gruntowych zostało ukończonych także na Górze Piasku. Roboty zakończyły się już na ul. Struga, Śmiałej i Rydla, a obecnie trwają na ul. Kaliskiej. W Ciężkowicach w toku są dwa duże zadania – remont nawierzchni ul. 29 Listopada oraz modernizacja gruntowego odcinka ul. Luszowickiej.

- Kolejne miesiące także będą okresem pełnym wytężonej pracy. Sprzyjająca pogoda ułatwia i przyśpiesza roboty na drogach - wyjaśnia Emilia Tura, rzecznik MZDiM. - Program CZAS NA DZIELNICE, mający na celu rewitalizację przestrzeni w dzielnicach Jaworzna, potrwa jeszcze kilka miesięcy.

MZDiM prowadzi w dzielnicach także remonty ciągów pieszych. W Szczakowej prawie na ukończeniu są roboty związane z kompleksowym remontem chodników na Osiedlu Gagarina. Również na ul. Koszarowej powstaje nowa nawierzchnia chodnika, prowadzącego do szkoły. Remont ciągu pieszego trwa też na Podłężu, na ul Ławczane oraz na Pieczyskach, przy ul. Chocimskiej. Wcześniej w tej dzielnicy zakończył się remont ciągu pieszego przy ul. Solskiego.