Bezpłatne szkolenia dla sektora NGO

9 czerwca 2015, 10:31

fot. Fotolia.com

Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych, realizujący projekt "Profesjonalizm = Skuteczność", zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w dwóch bezpłatnych szkoleniach. Pierwsze będzie dotyczyło tworzenie poprawnej oferty konkursowej, drugie sprawozdawczości z realizacji zadań publicznych. Zapisy chętnych trwają!

Organizator w obu przypadkach zapewnia materiały szkoleniowe dla uczestników oraz poczęstunek. Trzeba jednak pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona, a w przypadku dużej liczby chętnych o zakwalifikowaniu na szkolenie decydować będzie data wpływu zgłoszenia. Zgłoszenia te należy przesłać e-mailem na adres: owis@interia.eu lub faxem na numer 32 615 09 83.
W zgłoszeniu trzeba podać nazwę szkolenia, imię i nazwisko oraz nazwę instytucji delegującej. Pozostałe dokumenty (dotyczące zgłoszenia udziału w projekcie) wypełnione i podpisane trzeba dostarczyć przed szkoleniem.

W zakresie szkolenia pn. "Tworzenie poprawnej oferty konkursowej" znalazły się:

• określanie celów projektu i jego efektów,
  • harmonogramu realizacji zadania,
  • budżetu i kwalifikowalności kosztów,
  • monitoring i i ewaluacja,
  • przygotowania oferty zgodnie z merytorycznymi i formalnymi wymogami grantodawcy.

Szkolenie będzie się odbywać w Siedzibie Agencji Rozwoju Lokalnego, ul. Grunwaldzka 275, sala nr 5, w terminach 9, 10, 15 i 16 czerwca, w godz. 15.00-18.15.

Drugie szkolenie pn. "Sprawozdawczość z realizacji zadań publicznych" obejmuje sprawozdawczość z realizacji zadania publicznego, ze szczególnym uwzględnieniem:

• przepisów prawnych regulujących omawianą materię (również tych lokalnych),
  • konstrukcji sprawozdania,
  • opisu wykonania  i realizacji zadania,
  • wpływu projektu na beneficjentów ostatecznych,
  • rezultatów twardych i miękkich zadania,
  • roli partnerów w realizacji zadania,
  • sprawozdawczości finansowej,
  • opisu dokumentów księgowych, załączników wynikających z realizacji zadania (faktury, listy obecności, itp.).

Szkolenie to także będzie się odbywać w Siedzibie Agencji Rozwoju Lokalnego, ul. Grunwaldzka 275, sala nr 5. Termin szkolenia 23-24 czerwca, w godz. 15.00-18.15.

Zapraszamy do udziału!

Przypominamy, że  Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych uruchomił w Jaworznie Punkt Informacyjno - Doradczy, z którego mogą korzystać przedstawiciele organizacji pozarządowych. Szczegóły i harmonogram pracy dostępne są TUTAJ.