Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Kalinowa Od.Nowa.2

2 lipca 2015, 09:17

Po wybudowaniu 130 miejsc parkingowych w ubiegłym roku, przyszedł czas na realizację drugiego etapu prac związanych z modernizacją ul. Kalinowej. W tym roku rozpocznie się remont samej nawierzchni ulicy, a po stronie południowej, powstaną kolejne parkingi.

Nałożenie nowej warstwy asfaltowej oraz remont chodników, które docelowo wykonane będą z kostki brukowej, będą prowadzone w rejonie wieżowców - nr 16, 18 i 20, przy których w 2014 r. powstały nowe miejsca parkingowe, bardzo potrzebne mieszkańcom tego rejonu Osiedla Stałego. Na tym etapie prac, ul. Kalinowa zyska nową nawierzchnię na odcinku do skrzyżowania z ul. Starowiejską.

- Duży zakres prac wykonamy też po stronie południowej ul. Kalinowej - tłumaczy naczelnik Wydziału Inwestycji Grzegorz Cyran. - Przy budynkach wielorodzinnych nr 2 i 4 oraz 3 i 5 przeprowadzimy modernizację istniejącego terenu na cel budowy nowych parkingów. W sumie powstanie w tym rejonie kilkadziesiąt miejsc postojowych.

Wykonany zakres robót pozwoli na ograniczenie ilości kierowców parkujących wzdłuż ulicy i skierowanie ich na nowo powstałe parkingi. To z kolei w niedalekiej przyszłości umożliwi przywrócenie na całej długości ul. Kalinowej ruchu dwukierunkowego. Tym samym Osiedle Stałe zyska nowy "dojazd" do ul. Katowickiej.