Szansa na staż dla bezrobotnych

4 sierpnia 2015, 07:23

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie zaprasza do współpracy pracodawców, którzy chcieliby zorganizować w swojej firmie staż dla osób bezrobotnych. Podnoszenie kwalifikacji niepracujących realizowane będzie w ramach projektu dofinansowywanego z funduszy Unii Europejskiej.

Jaworznicki PUP planuje realizację projektu pn.: Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaworznie (I)” w ramach działania 7.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedsięwzięciem objęci będą bezrobotni:

• powyżej 30 roku życia,
  • długotrwale bezrobotnych,
  • niepełnosprawnych,
  • o niskich kwalifikacjach zawodowych

Powiatowy Urząd Pracy zaprasza pracodawców zainteresowanych zorganizowaniem stażu dla ww. osób do składania wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu. W tym celu należy skontaktować się z PUP w Jaworznie, przy ulicy Północnej 9b, pok. 102 (w godzinach 8.00-14.00, w czwartek od 8.00-16.00), tel. 32/61 81 927.

PUP przypomina, że staż to nabywanie przez bezrobotnego umiejętności praktycznych do wykonywania pracy przez wykonywanie zadań w miejscu pracy, bez nawiązania stosunku pracy z organizatorem stażu, który spełni wymogi określone w ustawie z dnia 20 kwietnia 2014r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, rozporządzeniu z dnia 20 sierpnia 2009 r. Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych oraz w "Zasadach rozpatrywania wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu w tym także w ramach bonu stażowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaworznie w 2015 roku".