Wiejska zamknięta do grudnia

21 sierpnia 2015, 10:12

W poniedziałek - 24 sierpnia - startuje zapowiadana kompleksowa modernizacja ulicy Wiejskiej. Rozmiar przedsięwzięcia powoduje, że droga ta będzie podczas remontu całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego i autobusowego, z zachowaniem jedynie dojazdu do posesji mieszkańcom.

W ramach inwestycji powstaną nowe ciągi piesze, zbudowana zostanie od podstaw konstrukcja drogi, zostaną także wymienione wiaty przystankowe. Planowane "uspokojenie ruchu" na ul. Wiejskiej pozwoli dodatkowo na poszerzenie istniejących chodników nawet w miejscach, gdzie obecnie nie da się przejść.

Zadanie na ulicy Wiejskiej stanowi pierwszą fazę kameralizacji całego obszaru ul. Szczakowskiej. Kolejnym etapem będzie wykonie ul. Nowoszczakowskiej, a finalnym uspokojenie ruchu na samej Szczakowskiej. Inwestycja ta była wcześniej dwukrotnie konsultowana z mieszkańcami Niedzielisk, teraz nadszedł czas na realizację projektu. Prace w terenie powinny zakończyć się na przełomie listopada i grudnia.

Aby dostosować się do zmian w organizacji ruchu, jaworznicki PKM wprowadził zmiany w kursowaniu niektórych autobusów. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie www.pkm.jaworzno.pl.