Jaworzno w czołówce rankingu "Wspólnoty"

15 października 2012, 12:55

Jaworzno zajęło szóste miejsce w tegorocznym rankingu powiatów grodzkich czasopisma "Wspólnota". Tworząc zestawienie gazeta wzięła pod uwagę inwestycje samorządowe w dziedzinie transportu, gospodarki komunalnej i gospodarki mieszkaniowej.

Zestawienie dotyczyło wydatków inwestycyjnych samorządów w infrastrukturę techniczną w latach 2009-2011. Eksperci wyliczyli, ile polskie samorządy przeznaczyły na najważniejsze inwestycje.

Jaworzno, które zajęło szóstą lokatę, wyprzedziło w rankingu takie miasta z województwa śląskiego jak Bytom (8 miejsce) czy Bielsko-Biała (9 miejsce). Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęło Zabrze, a drugie Tychy.

- Tak wysoka lokata Jaworzna to potwierdzenie wieloletnich działań na rzecz poprawy infrastruktury technicznej i konsekwentnego sięgania po środki unijne - wyjaśnia zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Po raz kolejny potwierdza się fakt, że jaworznickie projekty są bardzo dobrze przygotowywane i realizowane.