Ruszyła przebudowa ulicy Św. Wojciecha

25 września 2015, 10:50

Na przełomie sierpnia i września rozpoczęły się realizowane na zlecenie MZDiM prace związane z przebudową ulicy Św. Wojciecha. Zakres robót obejmuje wymianę nawierzchni jezdni i chodników, na odcinku około 800 metrów - od ul. Pawiej w stronę obwodnicy północnej. Prace mają przede wszystkim poprawić komfort mieszkańców korzystających z infrastruktury drogowej w tej części miasta.

Zakres zadania obejmuje między innymi odtworzenie jezdni o nawierzchni bitumicznej, wymianę nawierzchni zatok autobusowych na kostkę granitową, wymianę istniejących chodników o nawierzchni asfaltowej na nawierzchnię z kostki brukowej oraz urządzenie zieleńców w pasie od krawędzi chodnika do linii ogrodzeń. Prace wykonuje Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Katowicach Sp. z o. o., a kwota inwestycji to 1,3 mln złotych.

W tym samym rejonie prowadzone są także inne zadania inwestycyjne. W okolicach przystanku na Warpiu (przy MPWIK) w kierunku Centrum, MZDiM remontuje chodnik. Z kolei na zlecenie UM Jaworzno w okolicy Góry Piasku prowadzone są prace remontowe na ul. Jaworznickiej. Po zakończeniu wyżej wymienionych zadań i po uwzględnieniu robót przeprowadzonych na tym terenie w latach ubiegłych - w zasadzie cała trasa prowadząca do Szczakowej z Centrum uzyska nowe oblicze.