Jesienne prace na Wiosny Ludów

8 października 2015, 10:53

Do szeregu inwestycji drogowych realizowanych obecnie w Jaworznie, dołączyła właśnie kolejna - modernizacja ul. Wiosny Ludów w Jeleniu. Przebudowa przewiduje zarówno wymiane nawierzchni ulicy, jak i remont sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Jeszcze we wrześniu, w ramach tego samego zadania, roboty na tej drodze rozpoczął także MPWiK. Całość prac powinna potrwać do końca listopada.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło swoją część inwestycji wraz z nadejściem roku szkolnego. W ramach tego projektu główny układ kanalizacyjny zostanie wykonany wykopem otwartym, w którym to ułożone zostaną rury PCV o łącznej długości 800 metrów, a ewentualne przejścia pod drogą będą wykonywane przewiertem. Ta cześć zadania swoim zakresem obejmuje budynki od nr 2 do nr 64.

Do drugiego etapu prac w ramach tego przedsięwzięcia przystąpił w tym tygodniu Wydział Inwestycji Miejskich UM, a dokładnie firma Domax z Bronowa, która wygrała przetarg na realizację tego zadania. W ramach modernizacji ul. Wiosny Ludów, w tej części projektu, prace będą prowadzone na odcinku - od ul. Banasika do ul. Inwestycyjnej. Na tym fragmencie wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz odtworzone będą rowy odwadniające wraz z odwodnieniem nieruchomości od nr 58 do nr 68. Przed ułożeniem nowego asfaltu wykonawca przeprowadzi także remont sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.