Mieszkańcy zwiedzali oczyszczalnię

12 listopada 2015, 09:19

1500 metrów sześciennych betonu - czyli tyle ile potrzeba do wybudowania 70 domów, 35 tysięcy kilogramów tlenu -czyli tyle ile zużywa 70 tysięcy ludzi na dobę, 20 kilometrów kabli - czyli tyle ile wynosi trasa z Jaworzna do Trzebini. Tak w skrócie można opisać rozbudowę oczyszczalni ścieków Jeleń Dąb, która właśnie się zakończyła.

Była ona jednym z elementów projektu "Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna - faza II". Efekt prac modernizacyjnych oraz układ technologiczny oczyszczania ścieków, prezentujemy na zamieszczonym poniżej krótkim filmie. 7 listopada - w ramach kolejnego "dnia otwartego", organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - oczyszczalnię zwiedzali mieszkańcy.