Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rękaw w kanale

9 grudnia 2015, 08:28

Do końca roku zmodernizowana zostanie sieć kanalizacyjna w rejonie ulic Leśnej i Matejki. Odtworzenie właściwości technicznych sieci przeprowadzone zostanie metodą bezwykopową, w technologii tzw. "rękawa". Metoda ta sprawdziła się już w Jaworznie. Była stosowana m.in. podczas remontu kanalizacji w ulicy Sławkowskiej, Słowackiego, Kolejarzy, Jagiellońskiej czy Gwarków.

- Sposób ten polega na wtłoczeniu do wnętrza rur kanalizacyjnych poliestrowego rękawa nasączonego żywicą samoutwardzalną. Następnie rękaw, przy pomocy światła UV poddawany jest utwardzeniu. W ten sposób, od wewnętrznej strony, tworzy się jednolity odcinek rury kanalizacyjnej, wypełniający jej wszelkie nieszczelności i pęknięcia - tłumaczy Sławomir Grucel, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa i Kanalizacji. - Wcześniej cała procedura poprzedzona jest inspekcją telewizyjną, pomiarem, a także oczyszczeniem kanału.

Podczas prowadzonych prac, w rejonie ulicy Leśnej i Matejki mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, za co przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Pojazdy, które wykonywać będą renowacje, zajmą jedną część pasa jezdni.

Obrazek