Podglądamy modernizację rynku

28 listopada 2012, 13:15

Prace na centralnym placu miasta w ramach projektu Rynek Od.Nowa będą kolejnymi, które będzie można na bieżąco śledzić na ekranie swojego komputera. Właśnie dzisiaj uruchomiona została kamera, dzięki której jaworznianie zainteresowani prowadzoną inwestycją mogą na bieżąco obserwować postęp robót, nawet bez wychodzenia z domu.

Podobnie, jak w przypadku poprzednich inwestycji także teraz, dane z kamery przesyłane są na ekran komputera w czasie rzeczywistym, dzięki temu obraz wyświetlany w technologi flash jest płynny i wyraźny. Dodatkowo co godzinę urządzenie wykonuje zdjęcie w wysokiej rozdzielczości, co w przyszłości przyda się do stworzenia filmu w technologii time lapse, który pokaże jak w ciągu kilku miesięcy zmieniło się serce Jaworzna.

- Kamera, która została zainstalowana na budynku biblioteki, wcześniej wykorzystywana była przy obserwacji natężenia ruchu na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ul. Katowicką, na Osiedlu Stałym - tłumaczy Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Teraz pozwoli ona na bieżące śledzenie postępów prac związanych z przebudową najważniejszego placu w Jaworznie, który ma szansę stania się prawdziwą wizytówką miasta i miejscem spotkań jaworznian.

Docelowo rynek obserwowany będzie przez dwie kamery - druga zamontowana będzie w rejonie kolegiaty i skierowana w kierunku biblioteki, co pozwoli jeszcze dokładniej przyjrzeć się prowadzonym pracom. Podwójny podgląd rynku będzie możliwy najprawdopodobniej jeszcze w grudniu, kiedy to powinny zakończyć się prace w ramach V etapu MTdA i będzie możliwe przeniesienie do centrum kamery, która obecnie śledzi roboty na skrzyżowaniu ulicy Szczakowskiej z ulicą Grunwaldzką.

Widok z kamer jest dostępny na miejskiej stronie internetowej w zakładce "Widok z kamer internetowych".