Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Podatki w 2017 r. bez zmian

29 listopada 2016, 15:01

Podatki w 2017 roku bez zmian

Podatki w 2017 roku bez zmian

Rada Miejska poparła dzisiaj zaproponowane przez prezydenta Pawła Silberta projekty uchwał dotyczące podatków lokalnych na przyszły rok. Dzięki temu już czwarty rok z rzędu stawki podatku od nieruchomości pozostaną na tym samym poziomie. Nie zmienią się również stawki podatku od środków transportowych.

Podstawową opłatą, którą płacimy na rzecz gminy jest podatek od gruntów oraz budynków. Prezydent zaproponował, by stawki podatku od nieruchomości utrzymać w 2017 roku na poziomie tych z lat 2014 - 2016 (te zaś były niższe od obowiązujących w 2013 roku). Dla osób planujących osiedlenie się w Jaworznie i budowę własnego domu, ważnym jest także fakt, że wciąż zwolnione z podatku od nieruchomości na 10 lat są nowo wybudowane budynki mieszkalne jednorodzinne.

Na poziomie z 2016 roku utrzymany zostanie również podatek od środków transportowych. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku znacznie obniżone zostały stawki podatku "transportowego" - średnio o 40 procent, w przedziale od 61 do 16 procent. Dzięki temu w tym roku do opodatkowania przybyło ponad 40 pojazdów oraz 17 nowych podatników.

Stawki podatków na 2017 rok zostały pozytywnie zaopiniowane przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą. W tym roku wprowadzono także pakiet uchwał dotyczący ulg i zwolnień dla przedsiębiorców, które mają tworzyć dobry klimat do inwestowania w Jaworznie.