Zmiana organizacji ruchu w rynku

18 stycznia 2013, 13:30

Prace w ramach projektu Rynek Od.Nowa wkraczają w kolejną fazę. Po rozebraniu płyty głównej oraz wycince drzew, w przyszłym tygodniu rozpocznie się drogowa część inwestycji. Będzie ona związana z ograniczeniem ruchu samochodów oraz utrudnieniami dla pieszych.

W pierwszej fazie prac przebudowywana będzie zachodnia część ulicy Rynek Główny, na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Stojałowskiego. Zakres inwestycji obejmie przebudowę podziemnych sieci technicznych oraz wykonanie nowych nawierzchni jezdni, parkingów, zjazdów oraz chodników, wraz z wymianą warstw konstrukcyjnych.

Na czas remontu ten fragment ulicy stanie się jednokierunkowy, a ruch pojazdów będzie możliwy tylko od strony biblioteki, w kierunku kościoła. Oznacza to, że kierowcy wyjeżdżający z ul. Mickiewicza będą mogli poruszać się tylko na wprost, natomiast jadący od pl. Św. Jana zmuszeni będą skręcić w lewo - w kierunku ul. św. Wojciecha.

Z utrudnieniami w ruchu będą się musieli liczyć także piesi. W I etapie prac do ich dyspozycji pozostanie obecnie funkcjonujący chodnik wzdłuż budynków, natomiast w kolejnej fazie robót zostanie dla nich wydzielone specjalne przejście pomiędzy pasami jezdni.

Na cały czas trwania inwestycji, wykonawca prac zadba także o zapewnienie dojścia do wszystkich budynków i punktów handlowych znajdujących się wzdłuż remontowanego odcinka.

Wszystkich uczestników ruchu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac!

Do pobrania mapa I i II etapu rozpoczynającej się inwestycji:

ObrazekObrazek