Coraz więcej nowych mieszkań (timelapse)

25 lutego 2013, 14:47

Nowe mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, o wysokim standardzie i w korzystnej cenie? Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakończyło kolejną dużą inwestycję, dzięki której powstało 30 mieszkań na własność. Kolejne zostaną przekazane mieszkańcom jeszcze w tym roku.

Łącznie, w ramach projektu „Matejki II”, postawiono dwa budynki z 62 mieszkaniami o metrażach od 30 do 78 metrów kwadratowych. "Przyspieszony" zapis prac wykonanych w ramach inwestycji można obejrzeć na filmie wykonanym w technologii timelapse.

- Duże zainteresowanie projektem było spowodowane przystępną ceną. Już od 3299 zł za metr kwadratowy można było kupić gotowe do zasiedlenia mieszkanie, z wybranymi przez siebie podłogami  (np. płytki gresowe czy panele) oraz sprzętem AGD - tłumaczy Janusz Łach, prezes Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Ze względu na zainteresowanie nowymi mieszkaniami, obecnie trwa kolejny etap inwestycji, w ramach którego powstają 23 mieszkania w stanie deweloperskim. Do każdego lokalu jest przydzielona piwnica oraz miejsce parkingowe. Spółka planuje zakończenie cyklu inwestycyjnego przy ulicy Matejki w listopadzie.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się także modernizacja obiektu przy ul. Koszarowej w Szczakowej, gdzie mają powstać nowoczesne i funkcjonalne mieszkania na wynajem. Natomiast w planach spółki na lata 2014 – 2015 jest budowa osiedla przy ul. św. Wojciecha, gdzie ma powstać kolejnych 120 mieszkań.

W ostatnich latach inwestycje realizowane przez JTBS powiększyły jaworznicki rynek mieszkaniowy o 296 mieszkań na wynajem, 62 mieszkania na „własność” oraz 18 domów jednorodzinnych. Dodatkowo przy ul. Gagarina zostały wybudowane 32 mieszkania komunalne.

Więcej informacji na temat oferowanych mieszkań można znaleźć na stronie internetowej www.jtbs.jaw.pl i jtbs.gratka.pl. Na witrynie JTBS-u można znaleźć m.in. podgląd z kamery internetowej pokazującej obecny postęp prac.

***

W Jaworznie od kilku lat obowiązuje pakiet ulg, z których mogą korzystać mieszkańcy. Przewiduje on zwolnienie z podatku od nieruchomości nowo wybudowanych budynków mieszkalnych. Mieszkańcy, którzy spełnią warunki określone w tej uchwale i  w terminie do 31 grudnia 2015 roku zakończą budowę lub rozpoczną użytkowanie budynku mieszkalnego, będą mogli korzystać ze zwolnienia nawet do 2025 roku.