Publiczna prezentacja Studium Komunikacyjnego

7 marca 2013, 08:33

Zapraszamy mieszkańców Jaworzna na publiczną prezentację wyników drugiej edycji Studium Komunikacyjnego Jaworzna. Spotkanie będzie otwarte dla wszystkich chętnych i odbędzie się w czwartek - 7 marca, o godz. 16.00, w Sali Obrad Urzędu Miejskiego. Debatę będzie można także oglądać za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie miejskiej.

Pierwsze Studium powstało w latach 2002-2003 i jego głównym celem było zaprojektowanie nowych, odpowiadających współczesności korytarzy drogowych w mieście. Studium miało pokazać sieć powiązań komunikacyjnych i sposobu na uniknięcie zadławienie dróg przez nadmierny ruch.

Ustalenia pierwszego Studium nie trafiły na półkę lecz zostały wdrożone. Dosłownie! Drogi, które proponowano zbudować w 2003 roku - zostały zbudowane.

Druga edycja Studium i wykonane w jego ramach pomiary ruchu pozwalają dać odpowiedź na pytania – czy warto było wydawać na przebudowę układu drogowego prawie pół miliarda złotych oraz co dalej z drogami w Jaworznie i komunikacją publiczną.

Nowe Studium jest analityczną pracą powstałą dzięki pomiarom dziesiątków tysięcy wykonanych podróży i opracowania dwukrotnych badań ankietowych pięciu tysięcy gospodarstw domowych. Autorzy Studium przedstawią swoje ustalenia i odpowiedzą na pytania. Efekty ich pracy zostaną przeniesione do dokumentów planistycznych gminy.

Transmisja dostępna jest TUTAJ.