U nas żyje się najtaniej

15 kwietnia 2013, 11:59

Jeśli chcesz zaoszczędzić, powinieneś zamieszkać... w Jaworznie - tak wynika z artykułu zamieszczonego w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej. Zgodnie z obliczeniami gazety, mieszkańcy naszego miasta ponoszą najniższe koszty związane z opłatami za wodę, biletami miesięcznymi czy też lokalnymi podatkami.

W rankingu Gazety Wyborczej podsumowano 20 miast z województwa śląskiego. Z zaprezentowanych wyliczeń wynika jasno, iż Jaworzno jest najmniej kosztownym miastem regionu. Aby sprawdzić, w którym z miast województwa śląskiego żyje się najdrożej podsumowano te wydatki, o wysokości których decydują samorządy, bądź podlegające im spółki. Opłaty, w oparciu o które zostało stworzone podsumowanie to: cena wody, najtańszy miesięczny bilet, koszty parkowania w centrum miasta, opłata za psa oraz lokalne podatki.

Więcej informacji na temat przeprowadzonych rankingu znaleźć można w serwisie internetowym Gazety Wyborczej.