Rusza I etap remontu ul. Darwina

22 maja 2013, 08:00

Rozpoczęła się modernizacja ul. Darwina. O wykonanie prac remontowych zabiegali  przedsiębiorcy prowadzący w tym miejscu działalność gospodarczą. Prezydent Paweł Silbert zadeklarował, że remont tej ulicy będzie przeprowadzony etapami w 2013 roku.

- Pierwszy etap tego zadania zakłada wymianę zniszczonej nawierzchni na 150-metrowym odcinku od ul. Martyniaków do zakrętu - wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Obecnie wykonywane jest miejscowe frezowanie istniejącej nawierzchni. Tak przygotowana nawierzchnia zostanie skropiona emulsją asfaltową, a następnie ułożona zostanie warstwa wiążąca z betonu asfaltowego.

Kolejnym etapem będzie ponowne skropienie przygotowanego podłoża poprzez tzw. skropienie międzywarstwowe emulsją asfaltową i ułożenie warstwy ścieralnej z nadaniem profilu podłużnego i poprzecznego drogi.

- Przygotowujemy także rozwiązanie zmierzające do odwodnienia pasa drogowego, co pozwoli na wykonanie dalszych prac remontowych na ulicy Darwina w drugiej połowie tego roku - dodaje Nikodem Motyka.