Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Projekt "Przedsiębiorcze Jaworzno" ze wsparciem Gminy

16 listopada 2021, 12:31

Projekt Przedsiębiorcze Jaworzno ze wsparciem Gminy

Projekt "Przedsiębiorcze Jaworzno" ze wsparciem Gminy

Podobnie jak w latach poprzednich, prezydent miasta wsparł projekt Jaworznickiej Izby Gospodarczej pn. "Przedsiębiorcze Jaworzno". W tym roku piąta edycja będzie odbywać się pod hasłem "Tradycja i doświadczenie filarami budowy nowoczesnych firm", a podpisana umowa o współpracy między samorządem Jaworzna, a samorządem gospodarczym zakłada partnerstwo w projekcie, jak i organizację gali finałową tego konkursu.

Dzięki współpracy Jaworznickiej Izby Gospodarczej i prezydenta Pawła Silberta, w mieście organizowane są przedsięwzięcia i inicjatywy gospodarcze. Już w czwartek, 18 listopada 2021 r. odbędzie się jubileuszowa, V edycja organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy "Jaworznickich Dni dla Biznesu" (https://jaworzno.praca.gov.pl/-/16420464-agenda-v-edycji-jaworznickiego-dnia-dla-biznesu). Natomiast w piątek, 19 listopada 2021 r. będzie miał miejsce finał tegorocznej edycji projektu "Przedsiębiorcze Jaworzno". Podczas uroczystej gali, poznamy najlepszych przedsiębiorców i firmy z terenu miasta (https://www.facebook.com/events/423030919202344/?ref=newsfeed).

W tej sprawie, podczas spotkania Zastępcy Prezydenta Miasta Łukasza Kolarczyka z Mateuszem Łętowskim, Prezesem JIG-u - podpisana została umowa o współpracy i partnerstwie.

- Nasze wspólne działania mają promować potencjał lokalnej przedsiębiorczości i miasta na terenie Polski i poza jej granicami. Jak ważne są nasze relacje pokazała sprawność działania przy kształtowaniu wsparcia dla przedsiębiorców przy falach COVIDu i kolejnych wyłączeniach segmentów gospodarki - mówi Łukasz Kolarczyk, Zastępca Prezydenta Miasta. - Dzięki inicjatywom JIG, uruchomieniu szybkich ścieżek administracyjnych - skonstruowany został pakiet pomocowy ATOM, a w nim m.in. uchwały z ulgami i zwolnieniami podatkowymi, zwrot obowiązkowych opłat dla branży gastronomicznej. Istotnym elementem naszych wspólnych działań jest również zacieśnianie współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, ministerstwami i gospodarczymi agendami rządowymi.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Porozumienia o współpracy Jaworznickiej Izby Gospodarczej z Gminą Miasta Jaworzna na lata 2020 - 2024.

ObrazekObrazekObrazek