Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Znamy laureatów "Przedsiębiorczego Jaworzna"

22 listopada 2021, 10:40

Znamy laureatów Przedsiębiorczego Jaworzna Fot. JIG/Marcin Łysak

Znamy laureatów "Przedsiębiorczego Jaworzna" Fot. JIG/Marcin Łysak

Zakończyła się piąta edycja organizowanego przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą konkursu pod nazwą "Przedsiębiorcze Jaworzno", tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Tradycja i doświadczenie filarami budowy nowoczesnych firm". W miniony piątek, 19 listopada podczas Gali w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków nagrodzono najlepszych w tym roku przedsiębiorców i firmy z terenu miasta. Zwycięzcom gratulował m.in. Prezydent Jaworzna, Paweł Silbert wraz ze swoim zastępcą Łukaszem Kolarczykiem.

Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

  • Firma usługowa mała - Riser.domy Sp. z o.o.,
  • Firma usługowa duża - Riser Sp. z o.o.,
  • Firma produkcyjna - ICB PHARMA,
  • Kategoria Tradycja i rozwój - ICB PHARMA oraz DOM-STYR,
  • Manager roku - Piotr Góralczyk, Riser Sp. z o.o.,
  • Nagroda specjalna Prezydenta Miasta Jaworzna - Flota Geodezja Sp. z o.o.,
  • Nagroda specjalna KSSE S.A. - Nestor Springs.

Projekt "Przedsiębiorcze Jaworzno" to kompleksowa inicjatywa Jaworznickiej Izby Gospodarczej, organizowana we współpracy z Gminą Miasta Jaworzna. Dzięki współpracy Jaworznickiej Izby Gospodarczej i prezydenta Pawła Silberta, w mieście organizowane są różne przedsięwzięcia i inicjatywy gospodarcze takie jak "Jaworznickie Dni dla biznesu" organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie czy projekt "Przedsiębiorcze Jaworzno".

- Nasze wspólne działania mają promować potencjał lokalnej przedsiębiorczości i miasta na terenie Polski i poza jej granicami. Jak ważne są nasze relacje pokazała sprawność działania przy kształtowaniu wsparcia dla przedsiębiorców przy falach COVIDu i kolejnych wyłączeniach segmentów gospodarki - mówił podczas spotkania z Mateuszem Łętowskim, Prezesem JIG-u - Łukasz Kolarczyk, Zastępca Prezydenta Miasta. - Dzięki inicjatywom JIG, uruchomieniu szybkich ścieżek administracyjnych - skonstruowany został pakiet pomocowy ATOM, a w nim m.in. uchwały z ulgami i zwolnieniami podatkowymi, zwrot obowiązkowych opłat dla branży gastronomicznej. Istotnym elementem naszych wspólnych działań jest również zacieśnianie współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, ministerstwami i gospodarczymi agendami rządowymi.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Porozumienia o współpracy Jaworznickiej Izby Gospodarczej z Gminą Miasta Jaworzna na lata 2020 - 2024.

Fot. JIG/Marcin Łysak

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek