Porozumienie z JIG podpisane

3 września 2013, 12:59

Po zawarciu umowy intencyjnej i okresie wypracowywania optymalnego kształtu współdziałania, w piątek - 30 sierpnia - Miasto podpisało porozumienie o współpracy z Jaworznicką Izbą Gospodarczą.

Przypomnijmy, że z inicjatywą nawiązania współpracy wystąpiła Jaworznicka Izba Gospodarcza, a Prezydent Miasta Paweł Silbert zaakceptował tę propozycję, jako szansę na rozwój przedsiębiorczości i współpracę w wielu obszarach gospodarczych. Efektem prowadzonych wcześniej rozmów jest porozumienie, które - oprócz prezydenta Silberta - podpisali także Prezes JIG Kazimierz Walasik oraz Skarbnik JIG Aleksander Broszewski.

Głównymi celami zawartego porozumienia jest m.in. promocja potencjału lokalnej przedsiębiorczości i miasta na terenie Polski i poza jej granicami oraz szersze wykorzystywanie opinii stron porozumienia w procesach decyzyjnych wpływających na rozwój miasta i przedsiębiorczości. Integralną częścią umowy jest szczegółowy harmonogram, w którym określono obszary współpracy, rodzaje działań i czas ich realizacji.

- Jestem przekonany, że otwiera się przed nami nowy etap współdziałania w zakresie rozwoju gospodarczego Jaworzna - mówił podczas podpisywania porozumienia prezydent Paweł Silbert. - Mam nadzieję, że dzięki tej umowie korzyści osiągną zarówno jaworzniccy przedsiębiorcy, jak i mieszkańcy miasta.