Zawód = Praca - propozycja dla młodzieży

17 września 2013, 08:00

fot. - Andreas Rodriguez - Fotolia.com

Ruszył nabór uczestników do projektu po nazwą "Mam zawód - mam pracę w regionie", który ma zwiększyć atrakcyjność palcówek kształcenia, a także pomóc młodym ludziom zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Rekrutacja potrwa do końca października, a sam projekt będzie realizowany do sierpnia 2014 r.

Program adresowany jest w szczególności do uczniów pierwszej, drugiej lub trzeciej klasy Zasadniczych Szkół Zawodowych oraz wszystkich klas Technikum. Uczestnictwo w projekcie gwarantuje młodym jaworznianom min.:

• spotkania z doradcą zawodowym, podczas których opracowany zostanie indywidualny plan rozwoju zawodowego, który scharakteryzuje kompetencje zawodowe oraz deficyty w zakresie wiedzy i umiejętności oraz określi cel zawodowy i sposób ich realizacji,
  • uczestnictwo w zajęciach dydaktyczno - wyrównawczych (m.in. z języków obcych i nauk matematyczno - przyrodniczych),
  • dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne,
  • udział w praktykach lub stażach zawodowych,
  • udział w certyfikowanych kursach m.in. prawa jazdy, spawania, operatora wózków jezdniowych, operatora koparko - ładowarki, kursie barmańskim, wizażu, operatora DTP, magazyniera, przedstawiciela handlowego, kursie języka migowego, kursie przygotowującym do zdobycia uprawnień SEP, kursie grafiki komputerowej i komputerowego wspomagania projektowania, ECDL, kursie florystycznym, obsługi kas fiskalnych i oprogramowania CHART,
  • udział w wizytach studyjnych u pracodawców.

Ponadto niektóre ze szkół biorące udział w projekcie będą dodatkowo doposażone w pracownie praktycznej nauki zawodu. Szczegółowe informacje o projekcie i dokumenty do pobrania znajdują się  na stronach internetowych szkół biorących udział w projekcie.

Poniżej szczegółowy opis jak stać się uczestnikiem projektu:

KROK PIERWSZY
Sprawdź, czy spełniasz następujące kryteria uczestnictwa w Projekcie:

• jesteś uczennicą lub uczniem zasadniczej szkoły zawodowej lub technikum,
  • kształcisz się w szkole biorącej udział w Projekcie,
  • nie byłeś uczestnikiem Projektu w poprzednim roku szkolnym,
  • nie bierzesz udziału w innym projekcie realizowanym w ramach Działania 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

KROK DRUGI
Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w Projekcie

KROK TRZECI
Wypełnij dokumenty aplikacyjne:
formularz zgłoszeniowy,
oświadczenie uczestnika Projektu,
ankietę rekrutacyjną
i złóż je u opiekuna szkolnego projektu

KROK CZWARTY
Poczekaj na informację, czy zostałeś zakwalifikowany do udziału w Projekcie. Jeśli tak, skontaktuj się z odpowiednią osobą w Twoim mieście  / powiecie w celu złożenia pozostałych dokumentów:
deklaracji uczestnictwa w Projekcie,
umowy uczestnictwa w Projekcie