5. Rajd Niepodległości

7 listopada 2013, 11:23

Po sukcesie poprzednich edycji Rajdu Niepodległości, jego organizatorzy postanowili w tym roku zorganizować kolejną odsłonę sportowych zmagań kierowców. 11 listopada rywalizacje rajdowców będą mogli podziwiać także kibice z Jaworzna, gdyż to właśnie nasze miasto jest tym razem "bazą" rajdu.

Zawodnicy, którzy wystartują w rajdzie, będą mieli do pokonania 4 próby sportowe. Trasy PS-ów, częściowo już znane z poprzednich edycji zawodów, odbędą się w dwóch miastach: Mysłowicach i Sosnowcu. Początkowo jeden odcinek miał być także rozgrywany w Jaworznie, jednak organizatorzy w ostatniej chwili zrezygnowali z tego planu, gdyż z powodu odebrania przez radnych PO, WdJ i SdJ pieniędzy wydziałom UM, miasto zmuszone było wycofać się ze współfinansowania rajdu. W naszym mieście ciągle jednak pozostanie baza imprezy oraz odbędzie się start i meta rajdu. Początek zawodów zaplanowano na godz. 11.00 na parkingu pod halą Widowiskowo-Sportowa MCKiS. W tym samym miejscu, po przejechaniu wszystkich "odcinków specjalnych" - ok. godz. 18.00 - odbędzie się także uroczyste wręczenie pucharów i nagród najlepszym załogom.

Organizatorzy cały czas przyjmują zgłoszenia do rajdu od załóg. W ramach wpisowego zawodnicy mogą liczyć na ciepły posiłek oraz okolicznościowe puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów imprezy.

Pełny harmonogram oraz regulamin i druk zgłoszenia do 5. Rajdu Niepodległości można znaleźć na stronie zawodów - www.rajdy.hoga.pl.

Bieżące informacje można także śledzić na facebookowym fanpagu imprezy - www.facebook.com/pages/5-Rajd-Niepodleg.