Patron dla biblioteki - Konkurs

8 listopada 2013, 08:37

W przyszłym roku Miejska Biblioteka Publiczna obchodzić będzie 65. lecie istnienia. Z tej okazji jaworznianie będą mogli wybrać patrona dla placówki. Konkurs na  wybór postaci, która będzie patronem miejskiej biblioteki potrwa do końca roku.

Wybór patrona Biblioteki ma podkreślić tożsamość placówki i wskazać społeczności lokalnej konkretny wzorzec do naśladowania. W związku z tym ogłaszamy konkurs na Patrona Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie – czytamy na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

Konkurs trwać będzie od 4 listopada 2013 do 31 grudnia 2013 roku. Ostateczny termin składania prac to 31 grudnia 2013 r. Kandydatem na patrona może zostać wybitna postać ze świata kultury, nauki, życia politycznego i społecznego Osoby biorące udział w konkursie proszone są o przesłanie prac pisemnych  w postaci eseju, rozprawki czy listu motywującego - zawierające wskazanie konkretnego kandydata z uzasadnieniem swojego wyboru. Prace niezawierające rzetelnego uzasadnienia nie będą brane pod uwagę.

Każda praca musi zawierać: imię i nazwisko, dokładny adres, telefon lub adres e-mail. Do pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy Komisja Konkursowa dokona wyboru pięciu propozycji spośród złożonych prac. Propozycje te zostaną przedstawione na stronie internetowej Biblioteki www.biblioteka.jaw.pl w dniu 16 stycznia 2014 r., a mieszkańcy miasta dokonają wyboru najciekawszej na drodze głosowania elektronicznego w terminie do 28 lutego 2014 roku.