Noworoczne odliczanie czyli… Sylwester na rynku

30 grudnia 2013, 08:02

Minął zaledwie miesiąc odkąd jaworznianie mogą cieszyć się odnowionym i zmodernizowanym rynkiem, a już niebawem odbędzie się na nim wielkie wydarzenie. Mieszkańcy naszego miasta po raz pierwszy będą mogli powitać Nowy Rok biorąc udział w koncertach, które odbędą się w samym "sercu miasta".

- Sylwester będzie niewątpliwie największą imprezą wieńczącą mijający 2013 rok. Niezwykle cieszy fakt, że jaworznianie nareszcie mają miejsce, gdzie mogą wspólnie powitać Nowy Rok - mówi Sebastian Kuś, naczelnik Biura Promocji i Informacji.

Atmosferze świętowania towarzyszyć będą atrakcje przygotowane dla przybyłych - m.in. koncerty zespołów Universe oraz Sztywny Pal Azji, a także pokaz sztucznych ogni. Imprezę poprowadzi znany z telewizyjnego programu "Europa da się lubić" - Kevin Aiston. Tuż przez północą nastąpi szczególne wydarzenie - pod płytą rynku zostanie umieszczona jaworznicka kapsuła czasu, którą będzie można otworzyć dopiero w 2113 roku czyli za 100 lat.

Poniżej szczegółowy plan imprezy sylwestrowej:

• 21:30 - koncert Basi Janygi z zespołem
  • 22:30 - koncert zespołu Universe