ZaBOOKowani w sztuce

5 lutego 2014, 11:56

"ZaBOOKowani w sztuce"! - taką nazwę nosi projekt nowoczesnej edukacji kulturalnej realizowany przez Teatr Sztuk w ramach Akademii Orange. W czasie trwania programu dzieci i młodzież z województwa śląskiego i małopolskiego stworzą audiobooki z legendami z rejonu tych dwóch województw.

- Dzieci i młodzież województwa śląskiego i małopolskiego mają szansę na ciekawe przeżycia i zdobycie wiedzy o kulturze regionalnej. W oparciu o wybrane teksty legend z rejonów tych dwóch województw będziemy czytać, pracować nad naszą mową i nagrywać audiobooki. Przez dwa kolejne miesiące audiobooki zaprezentują się w 11 miejscowościach, gdzie tamtejsza młodzież pod okiem naszych artystów i innych specjalistów stworzy książki artystyczne- artystyczne obiekty, które wizualnie odniosą się do treści tych legend - mówi Katarzyna Pokuta z Teatru Sztuk, jedna z autorek projektu.

Audiobooki na otwartych licencjach Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska, będą dostępne w sieci. Finał projektu odbędzie się w maju 2014 roku na terenie Jaworzna.