Przeczytaj i opowiedz - konkurs oratorski

14 lutego 2014, 09:44

Wszyscy jaworznianie, a szczególnie młodzież szkolna może wziąć udział w konkursie z okazji Dnia Języka Ojczystego "Przeczytaj i opowiedz". Zadaniem oratora będzie  zafascynować, zauroczyć, zaciekawić, zabawić i zaczarować. Zmagania konkursowe wspiera Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II wespół z Młodzieżowym Domem Kultury im. Jaworzniaków (oba z Jaworzna) postanowili wyhamować postępującą degradację, a przy tym dobrze się zabawić. Zapraszają zatem wszystkich młodszych - uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz dorosłych do udziału w konkursie na najlepszego oratora - mówi Zbigniew Adamczyk, jeden z organizatorów konkursu. - Regulamin konkursu jest banalnie prosty - Przeczytaj i opowiedz! Przeczytaj dowolny utwór polskiego literata i opowiedz pięknie, co o lekturze sądzisz. Dla zwycięzców będą nagrody - już czeka e-book i smartfon, pióra i długopisy. A to na pewno nie wszystko. Przecież nie nagrody się liczą, lecz radość z wygranej i radość ze sprawiania radości wszystkim spragnionym posłuchać pięknego języka polskiego.

Konkurs odbędzie się 21 marca 2014 r. o godz. 11.00 w Zespole  Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II ul. Północna 9a. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca 2014 roku na adres mdk.jaworzno@o2.pl lub sekretariat@zsp3.jaworzno.edu.pl.W informacji zgłoszeniowej należy zamieścić: imię i nazwisko oratora, telefon, adres e-mailowy - tytuł i autora utworu (dorosły), młodzież szkolna - dodatkowo: nazwa, adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna.