XXIII Spotkania Teatralne

20 marca 2014, 12:13

Już w przyszły czwartek, 27 marca rozpoczną się w Jaworznie XXIII Spotkania Teatralne. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Anna Guzik, aktorka znana z popularnych seriali telewizyjnych. Na jaworznickiej scenie natomiast wystąpi z monodramem. Podczas czterodniowej imprezy nie zabraknie również artystów rodem z naszego miasta.

W czwartkowe popołudnie obejrzymy rodzimą produkcję. Spektakl "Krzesło” powstał na podstawie scenariusza jaworznianina, Jerzego Augustyna.

Piątkowy wieczór należy do gwiazdy tegorocznych spotkań - Anny Guzik, która wystąpi z monodramem "Singielka”. Bycie singielką to wybór wolności czy życiowa konieczność? To popularne słowo, określające modną postawę życiową współczesnych kobiet, stało się tytułem spektaklu. Integralną częścią występu są piosenki Krzysztofa Maciejowskiego.

W sobotę zapraszamy na przedstawienie "Drzewo a gada, czyli nie wszystko opada” w wykonaniu Stowarzyszenia Absurdalny Kabaret. A na zakończenie tegorocznych Spotkań Teatralnych wystąpi znane już w artystycznych kręgach małżeństwo: Joanna Trafas i Aleksander Brzeziński. W ich wykonaniu usłyszymy koncert przebojów filmowych "Cinema Paradiso”. Joanna Trafas - krakowska sopranistka oraz aktorka musicalowa (m. in. Maria w West Side Story, Madame Giry w musicalu Upiór w Operze) zaśpiewa polskie i światowe przeboje srebrnego ekranu. Specjalne aranżacje utworów powstały wspólnie z towarzyszącym jej kompozytorem Aleksandrem Brzezińskim - twórcą muzyki teatralnej, który jest również kierownikiem muzycznym recitalu. Efektem współpracy są nietypowe zestawienia, tworzone niekiedy z przymrużeniem oka. Artyści zapraszają na spotkanie między innymi z Ojcem Chrzestnym, Batmanem, agentami 07 i 007, Drużyną Pierścienia, Cruellą de Vil, a także do starego kina, Casablanki, Baghdad Cafe, a nawet za Dziewiąte Wrota...

Harmonogram XXIII Spotkań Teatralnych:

27 marca (czwartek) godz.18.00

"Krzesło" - spektakl teatralny wg scenariusza Jerzego Augustyna, w reżyserii Dominika Sochy,

występują : Dominik Socha, Wojciech Karla, Maciej Pierzchała, Dawid Litka

28 marca (piątek) godz.18.00

"Singielka" - monodram w reżyserii Jacka Bończyka, w wykonaniu Anny Guzik - Teatr Polski w Bielsku-Białej

29 marca (sobota) godz.18.00

"Drzewo a gada, czyli nie wszystko opada" - Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret

30 marca (niedziela) godz.18.00

"Cinema Paradiso" - koncert przebojów filmowych w wykonaniu Joanny Trafas i Aleksandra Brzezińskiego

Więcej informacji na www.teatrsztukwjaworznie.pl