Cześć! tu Kaja

2 kwietnia 2014, 09:00

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na wystawę młodej, interesującej jaworznickiej artystki - Kai Utkowskiej. Wernisaż zaplanowano na piątek - 4 kwietnia, natomiast ekspozycje będzie można oglądać do 10 maja.

- Ambicją naszego muzeum jest nie tylko upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa historycznego miasta, ale również  prezentowanie lokalnych kolekcjonerów i  twórców - wyjaśnia kurator wystawy Iwona Brandys. - Tym razem mamy przyjemność zaprezentować młodą obiecującą artystkę Kaję Utkowską, która przedstawi malarstwo sztalugowe, fotografie, grafiki oraz animację multimedialną.

Wystawy młodych twórców zawsze cieszą się dużą popularnością i przyciągają środowisko jaworznian zainteresowanych nowymi zjawiskami artystycznymi. Jako przykład można tu np. wskazać wystawę jaworznickiego „kaligrafittciarza” Mateusza Wolskiego, zorganizowaną w ubiegłym roku, którą odwiedziło bardzo wiele osób, w tym duża grupa młodzieży.

KAJA UTKOWSKA
Urodzona w 1990 roku absolwentka Ogólnokształcącego Liceum Plastycznego w Dąbrowie Górniczej, studentka III roku Wydziału Artystycznego (kierunek grafika, specjalność grafika warsztatowa) Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uczestniczyła w licznych plenerach oraz warsztatach  fotograficznych, krajowych i międzynarodowych. Główne obszary zainteresowania to grafika, malarstwo i fotografia.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek - 4 kwietnia, o godz. 19.00. Ekspozycje będzie można oglądać do 10 maja.

Serdecznie zapraszamy!