Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny!

10 kwietnia 2014, 08:56

Wielkanoc tuż tuż. Aby wprowadzić mieszkańców miasta w atmosferę świąt, na jaworznickim rynku odbędzie się kolejny, wyjątkowy Jarmark Wielkanocny. Już w przyszłą sobotę - 12 kwietnia - począwszy od godziny 9.00 centrum naszego miasta zatętni życiem i kolorami Wielkanocy.

- Inicjatywa zorganizowania w naszym mieście Jarmarków Świątecznych bardzo spodobała się jaworznianom, którzy licznie wzięli w nich udział - cieszy się Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek. - Dlatego też stały się one już niemal tradycją w naszym mieście i na systematycznie goszczą w kalendarzu imprez miejskich. Jako że obserwujemy coraz większe zainteresowanie tymi wydarzeniami, w przyszłości planujemy zmienić formułę jarmarku świątecznego. Na odnowionej płycie rynku, staną kramy, gdzie oprócz jaworznickich placówek pojawią się także komercyjni wystawcy. Jarmark będzie trwał też znacznie dłużej. Dzięki temu wszyscy zainteresowani będą mogli odwiedzić to szczególne miejsce bez pośpiechu i w pełni cieszyć się nastrojem świąt.

Magia Wielkanocy w JaworznieTym razem jednak w jarmarku wezmą udział szkoły, placówki opiekuńczo-wychowawcze, a także stowarzyszenia. Na specjalnie przygotowanych stoiskach wychowankowie placówek będą sprzedawali własnoręcznie wykonane świąteczne elementy dekoracyjne. Jarmark będzie więc znakomitą okazją, by uzupełnić świąteczny wystrój jaworznickich domów o wykonane ręcznie niebanalne ozdoby oraz zakupić drobne, „zajączkowe” upominki dla swoich bliskich. W rejonie kramów będzie ustawiona także scena, na której swoje programy będą prezentowali podopieczni jaworznickich stowarzyszeń i klubów młodzieżowych. Ponadto odwiedzający będą mogli skosztować wielkanocnych specjałów serwowanych z polowej kuchni oraz wygrać wypiekane chlebowe baranki i zające.

- Święta Wielkiej Nocy są wyjątkowym czasem, warto dzielić ten świąteczny nastrój z innymi, a jarmark będzie okazją dla jaworznian, aby wspólnie poczuć atmosferę świąt. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do wzięcia w nim udziału - mówi prezydent Kaczmarek.

Organizatorem Jarmarku jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu, a nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwać będzie Straż Miejska.

Jak wyglądał organizowany w grudniu Jarmark Bożonarodzeniowy można zobaczyć w galerii na miejskim profilu na portalu Facebook - www.facebook.com/MiastoJaworzno