Konkurs czytelniczy dla najmłodszych

10 kwietnia 2014, 12:56

fot. Fotolia.com

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie na Najlepszego Czytelnika Roku 2014. Konkurs pn. "Książka i ja" skierowany jest do wszystkich czytelników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

- Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest systematyczne wypożyczanie i czytanie książek z literatury pięknej i popularno-naukowej. Zwyciężą czytelnicy, którzy przeczytają ich najwięcej. Żeby sprawdzić znajomość przeczytanej lektury bibliotekarz może wyrywkowo zapytać o treść oddawanej książki - tłumaczą organizatorzy konkursu.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 0 do 16 lat. Ma na celu motywowanie i zachęcanie do czytania literatury, rozbudzenia zainteresowania czytaniem oraz promocję czytelnictwa. "Punkty" za czytelnictwo można zbierać przez cały rok, gdyż konkurs potrwa aż do 31 grudnia. Wręczenie nagród odbędzie się natomiast w styczniu 2015 r.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są pod nr tel. (32) 751 91 92 oraz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.