Koncert dla Świętego!

30 kwietnia 2014, 09:00

Wiele pięknych wspomnień pozostanie po występie "Archetti" Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna i Justyny Steczkowskiej. Koncert "W drodze do świętości" odbył się z okazji Kanonizacji Jana Pawła II. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Paweł Silbert.

Oprócz Justyny Steczkowskiej na scenie wystąpił Marcin Jajkiewicz, kilkudziesięcioosobowy chór oraz jaworznicka orkiestra powiększona do składu symfonicznego. Program Koncertu nawiązywał do Świętości Papieża Polaka, którego życie było wielkim świadectwem Wiary, Nadziei i Miłości. Nad całością czuwał dyrygent i producent muzyczny - Hubert Kowalski, który współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny m.in. Mietkiem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim oraz Zespołem "Raz Dwa Trzy”. Podczas spotkania tłumnie zebrani na jaworznickim rynku, mieszkańcy mieli okazję do wysłuchania nagrań głosowych, z pielgrzymek Ojca Świętego po Polsce.

Głównym organizatorem koncertu była Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna "Archetti". Ponadto organizatorem było również Miejskie Centrum Kultury i Sportu. W organizację przedsięwzięcia włączyły się także jaworznickie instytucje kultury - Teatr Sztuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Paweł Silbert.

Imprezy poświęcone pamięci Jana Pawła II:

7 marca - 5 maja  - Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie - "Święty Uśmiechnięty - Jan Paweł II oczami dziecka” - konkurs plastyczny

22 kwietnia - 12 maja - Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie - "Moje spotkanie z Janem Pawłem II” - wernisaż wystawy zdjęć i pamiątek związanych z postacią Papieża, pochodzących z prywatnych zbiorów jaworznian.

22 kwietnia - 12 maja - Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie - "Z Wadowic do Rzymu. Życie Karola Wojtyły” - prezentacja multimedialna, poświęcona sylwetce wielkiego Polaka,

22 kwietnia - 12 maja - Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie - "Związki Karola Wojtyły z Jaworznem” - quiz na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie,

5 maja - 27 czerwca - Muzeum Miasta Jaworzna - wystawa pt. "Do was przybywam. Karol Wojtyła" poświęcona Janowi Pawłowi II.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek