Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

2 maja 2014, 09:26

Z okazji obchodów tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała szereg wydarzeń i atrakcji. Wśród nich znalazł się m.in recital Kuby Michalskiego, który zaprezentuje poezję Leonarda Cohena oraz - planowany na 8 maja - Dzień Otwarty jaworznickiej książnicy.

W Jaworznie "Tydzień Bibliotek" potrwa aż 11 dni, a rozpocznie się od konferencji starającej się pokazać "Jak zmienia się współczesna biblioteka". Podczas obchodów nie zabraknie także stałych pozycji z kalendarium biblioteki - zaplanowano m.in. kolejne spotkanie Klubu Teatralnego oraz następne odsłony akcji "Całe Jaworzno czyta dzieciom", podczas których swoje ulubione bajki przeczytają Basia Janyga i Daniel Sierakowski. Z kolei 7 maja odbędzie się  wyjątkowy recital, podczas którego Kuba Michalski zaprezentuje poezję Leonarda Cohena.

Wyjątkowym wydarzeniem "Tygodnia Bibliotek" w naszym mieście będzie natomiast Dzień otwarty w głównej siedzibie jaworznickiej biblioteki. Każdy z działów książnicy przygotował dla zwiedzających specjalne atrakcje, niedostępne na co dzień czytelnikom. Tajemnice Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można poznać w czwartek - 8 maja, w godz. 9.00 - 18.00.

Szereg różnorodnych wydarzeń przygotowały także wszystkie filie jaworznickiej biblioteki. Pełny wykaz atrakcji można zobaczyć poniżej: