Dożynki w Byczynie

10 września 2012, 12:55

fot.

W minioną sobotę, 8 września w Byczynie obchodzono Święto Plonów. Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Święta. Obchody były podziękowaniem za pracę oraz wysiłek włożony przez rolników w pozyskanie płodów rolnych oraz dbałość o inwentarz i gospodarstwo.

Na uroczystości przybyli oficjalni goście - Dariusz Starzycki, Zastępca Prezydenta Miasta oraz  Anna Lichota, radna Rady Miejskiej. Obecni byli również członkowie i działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz gospodynie zrzeszone w zespole śpiewaczym Byczynianki, które ubarwiły Mszę Świętą pieśnią wykonaną w towarzystwie akordeonu.

Po Mszy, jak nakazuje zwyczaj, każdy kto przyszedł do kościoła, wychodząc z niego mógł urwać kawałek chleba z trzymanego przez gospodarzy bochenka.