40 lat minęło!

6 października 2014, 14:35

W miniony piątek miłośnicy muzycznego folkloru świętowali jubileusz jednego z najlepiej rozpoznawalnych zespołów śpiewaczych w Jaworznie - 40-lecie swego istnienia obchodziły Szczakowianki. Były życzenia, śpiewy,  wspólne biesiadowanie oraz poczęstunek, na który złożyły się tradycyjne potrawy przyrządzone przez same Jubilatki.

Pełną ciepła i radości imprezę zorganizował Dom Kultury w Szczakowej, gdzie zespół na co dzień się spotyka. Wszyscy, którzy przez lata wspomagali działalność zespołu oraz ci, którzy zwyczajnie lubią ludowe zwyczaje, muzykę oraz kulinaria składali Paniom gorące życzenia. Wśród przybyłych gości nie zabrakło także władz miasta - prezydenta Pawła Silberta oraz jego zastępców - Dariusza Starzyckiego i Tadeusza Kaczmarka.

Po koncercie Panie z zespołu zaprosiły na poczęstunek, na który złożyły się specjały własnoręcznie przez nie przygotowane. Pozostaje zatem czekać na kolejne jubileusze i życzyć wszystkiego dobrego!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek