"Lokomotywa" na Rynku

21 października 2014, 12:47

W najbliższą sobotę, 25 października na jaworznickim rynku rozbrzmi "Lokomotywa” Juliana Tuwima. Czytanie tego kultowego utworu odbędzie się w ramach Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

- Do wielu lansowanych przez media mód, szkolne biblioteki chcą dorzucić jeszcze jedną: modę na czytanie jako  połączenie interesującej formy rozwoju osobistego i sposobu spędzania wolnego czasu - tłumaczy Robert Gaca, współorganizator festiwalu.

Impreza przeznaczona jest dla wszystkich mieszkańców. Oprócz wspólnego czytania "Lokomotywy” Juliana Tuwima zebrani będą mogli wziąć udział w konkursie pięknego czytania. Mieszkańcy z poczuciem humoru mogą wcielić się w swojego ulubionego książkowego bohatera w literackiej stylizacji.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Jaworznie oraz jaworznicka filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach.