Magia Kolorów

27 września 2012, 12:36

Twórczość Janusza Korczaka to temat tegorocznej edycji Konkursu Plastycznego dla Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu Śląska. W minioną środę, 26 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy prac autorstwa osób z upośledzeniem umysłowym pt. "Magia Kolorów".

Na uczestników czekały trzy tematy. Dwa opierały się na wybranych fragmentach z książek Janusza Korczaka - "Król Maciuś Pierwszy" i "Król Maciuś na wyspie bezludnej"; natomiast trzeci dotyczył emocji uczestników wzbudzanych przez postacie z najbliższego otoczenia.

Spośród licznie nadesłanych prac, jury konkursowe wyłoniło kilka z nich przyznając wyróżnienia oraz nagrody. Pierwsze miejsce zajęła Agata Gluzicka, drugie Aleksandra Dedak, a trzecie Kamil Żurek. Wyróżnienia otrzymali - Paweł Sieradzki, Jacek Mrożek oraz Dominik Góra.

Z kolei wyróżnienie specjalne zastępcy prezydenta Dariusz Starzyckiego otrzymała Mirosława Rozmus; wyróżnienie specjalne kierownika działu Sztuki Nieprofesjonalnej Muzeum Śląskiego w Katowicach - Jadwiga Paściak, a wyróżnienie specjalne przewodniczącej zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jaworznie - Dominik Góra.

Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Do 16 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie można podziwiać twórczość artystyczną uczestników tegorocznego konkursu plastycznego.

Organizatorami konkursu byli: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Jaworznie oraz Urząd Miejski w Jaworznie. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna.