Wesoła Wdówka coraz bliżej

3 marca 2015, 10:34

Dokładnie za tydzień, na deskach hali widowiskowo-sportowej MCKiS, będzie można zobaczyć najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehara pt. "Wesoła wdówka". Operetka w wykonaniu artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego zapewnia doskonałą rozrywkę od początku... aż po szczęśliwe zakończenie. W roli tytułowej wystąpi primadonna polskiej sceny - Grażyna Brodzińska.

"Wesoła wdówka" to operetkowy superprzebój, którego partytura błyszczy takimi perełkami, jak aria „Wilio, ach Wilio" czy najsłynniejszy duet gatunku, „Usta milczą, dusza śpiewa". Natomiast zarys fabuły przedstawia się następująco:
Baron Zeta, poseł księstwa Pontevedry we Francji, ma nie lada orzech do zgryzienia: Hanna Glawari, dziedziczka fortuny po zmarłym mężu bankierze, przyjeżdża do Paryża, najwyraźniej po to, by rzucić się w wir wielkomiejskich uciech i znaleźć kogoś, kto pocieszy ją we wdowieństwie. Oznaczałoby to transfer okrągłej sumki poza granice księstwa i kompletną ruinę tegoż. Dzielni pontevedryjscy dyplomaci gotowi są poświęcić się dla ojczyzny i stanąć w konkury, by zdobyć rękę wesołej wdówki oraz jej… 20 milionów, cóż jednak z tego, gdy żaden z nich nie jest w stanie podbić serca kapryśnej damy. Na pomnik w odległej bałkańskiej stolicy zasłużyć ma szanse chyba tylko birbant hrabia Daniło, sekretarz poselstwa i tajna broń Zety. Niestety, Hanna okazuje się jego dawną, utraconą miłością i honor nie pozwala hrabiemu ubiegać się o jej pieniądze. Los Pontevedry wydaje się przesądzony…

Obsada:
Hanna - Grażyna Brodzińska
Daniło Daniłowicz - Oskar Jasiński
Mirko Zeta - Janusz Ratajczak
Walentyna - Wioletta Białk
Kamil de Rosillon - Adam Sobierajski
Niegus - Jerzy Gościński
Kromow - Jerzy Bytnar
Bogdanowicz - Arkadiusz Dołęga
Priczic - Wiesław Gawałek
Cascada - Marcin Kotarba
Raoul St. Brioche - Tomasz Białek
Sylviana - Anna Jakiesz-Błasiak
Olga - Jolanta Kremer
Praskowia - Danuta Widuch-Jagielska

Dyrygent - Wojciech Rodek

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godz. 40 minut (2 przerwy)

Bilety w cenie 60 zł można kupić w Punkcie Informacji Kulturalno-Sportowej w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 80, od poniedziałku do piątku w godz.10.00 – 18.00 oraz podczas imprez odbywających się w obiekcie. Istnieje również możliwość zakupu biletów poprzez wpłatę przelewem na konto MCKiS Jaworzno z dopiskiem „Wesoła Wdówka", a następnie odebrania ich w dniu imprezy w PIKS w Hali Widowiskowo-Sportowej po okazaniu dowodu wpłaty; nr konta: Bank PeKaO SA o/Jaworzno 24 12 40 1356 1111 0000 2325 0385, w opisie należy podać informację na temat ilości zakupionych biletów, a także wymienić imię i nazwisko kupującego.

„Wesoła Wdówka" - 10 marca 2015 r. - godz.18.00 - Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS. Zapraszamy!